پنل پیامک تماس با ما امکانات و تعرفه ها فیس بوک توئیتر گوگل پلاس خوراک سایت

ارسال پیام تبلیغاتی

تلفن ثابت : 02133594072

پیامک : 02133594072

14
کاربرد سامانه پیام کوتاه برای مساجد و مراکز مذهبی

شاید در نگاه اول مراکز مذهبی و پیامک چندان سنخیتی با هم نداشته باشند. چرا که زیاد دیده‌ایم در حین یک مراسم یا رویداد مذهبی، جوانان سرگرم کار کردن با گوشی موبایل خود باشند. در نتیجه این تصور در ذهن ما شکل گرفته است که فناوری‌های مدرن باعث فاصله گرفتن نسل جدید از مذهب شده است. اما اگر این ابزار مدرن بخش چنین بزرگی از زندگی جوانان ما را تشکیل می‌دهد، چرا از خود این ابزار برای تعامل و نزدیک شدن به آنها استفاده نکنیم؟ وقتی که تلفن همراه تا این حد در زندگی مردم جامعه نفوذ کرده است، چرا باید آن را به عنوان دشمن دین مردم ببینیم؟ به جای آن می‌توانیم از همین ابزار برای حضور بیشتر دین در زندگی مردم استفاده کنیم. در ادامه بیشتر در مورد مزایا و کاربردهای پیامک به عنوان یک ابزار مدرن برای مساجد و مراکز مذهبی مثل سازمان بسیج، هیئت‌ها و … صحبت می‌کنیم.

تمام مساجد و مراکز مذهبی با چالش‌های مشابه روبرو هستند!

پیامک به شما کمک می‌کند تا با تمام این چالش‌ها روبرو شوید و یک ارتباط محکم را با مخاطبان خود حفظ نمایید:

 • چگونه اعضا و گروه‌های زیر مجموعۀ خود را در این دنیای دیجیتال و پر از اطلاعات در ارتباط و نزدیک به هم نگاه داریم؟
 • چگونه با جوانان، نوجوانان، دانشجویان و … ارتباط خود را حفظ کنیم، نگذاریم آنها در مسیرهای اشتباه قدم بگذارند و دین خود را از دست بدهند؟
 • چگونه در طول هفته با مومنان در ارتباط باشیم، پیام‌های مذهبی خود را به گوش آنها برسانیم و کمک کنیم در زندگی روزانه از یاد خدا غافل نمانند؟

مسجد یا مرکز شما چگونه می‌تواند از پیامک بهره ببرد؟

آیا برای شما این سوال پیش آمده است که یک مسجد واقعاً چگونه می‌تواند از پیامک در جهت اهداف خود استفاده کند؟ در اینجا چندین راه استفاده از پیامک را همراه با توضیحات و مثال‌هایی برای شما می‌آوریم.

 • آیات و احادیث را مستقیماً به اعضأ ارسال کنید. شما می‌توانید آیات و احادیث مرتبط با روز را برای مخاطبان ارسال کنید و به آنها کمک کنید تا در تمام طول هفته ارتباط مستقیمی با دین داشته باشند.
 • اعضأ را نسبت به تغییر برنامه‌های خود مطلع کنید. آیا قصد دارید به خاطر وضع نابسمان هوا کلاس قرائت قرآن خود را لغو کنید؟ هشدارهای پیامکی ارسال کنید که نهایتاً در چند دقیقه به دست تمام شاگردان می‌رسد.
 • اعضا را از مراسم‌ها و رویدادهای پیش رو آگاه کنید. آیا می‌خواهید مطمئن شوید که همۀ اهل محل در مراسم شما حضور خواهند داشت. با استفاده از یک پیامک یادآوری لازم را به آنها بکنید. این پیامک شما در لحظه به دست مخاطبان می‌رسد و مطمئن خواهید بود که هیچکس بی‌اطلاع نیست.
 • فعالیت‌های خیرخواهانه خود را به اعضأ اطلاع دهید. پیامک یک روش فوق‌العاده برای با خبر کردن اعضا از برنامه‌های انسان دوستانۀ شما است. به این ترتیب می‌توانید تمام اهل محل را در یک فعالیت خیرخواهانه درگیر کنید و نتیجۀ بهتری از آن بگیرید.
 • برنامۀ کلاس‌های خود را به اطلاع مخاطبان برسانید. آیا قصد دارید کلاس‌هایی را برای اهل محل برگزار کنید؟ با یک پیامک این موضوع را به آنها اطلاع دهید و دعوت کنید تا در این کلاس‌ها ثبت‌نام کنند.
 • به زبان جوانان صحبت کنید تا به آنها نزدیک شوید. آیا می‌دانستید که در ردۀ سنی ۱۵ تا ۲۵ سال، پیامک بیشترین استفاده را به عنوان یک کانال ارتباطی شخصی دارد؟ از این مزیت پیامک برای نزدیک شدن به جوانان استفاده کنید.
 • نظر اعضأ را نسبت به تصمیمات خود جویا شوید. آیا قصد پیاده کردن یک تصمیم را دارید و می‌خواهید نظر اعضأ را هم در مورد آن بدانید. با استفاده از پیامک یک نظرسنجی برگزار کنید و از پاسخ‌های آنها برای پیاده کردن هر چه بهتر این تصمیم استفاده کنید.

اما کاربردهای پیامک در همینجا به پایان نمی‌رسد. مواردی که تا به اینجا گفته شد تنها چند کاربرد کوچک از پیامک به حساب می‌آید و شما می‌توانید از پیامک به روش‌های گوناگون دیگری نیز استفاده کنید. تولدها و مناسبت‌ها را به اعضأ تبریک بگویید، با استفاده از پیامک برای ختم قرآن به صورت دسته‌جمعی برنامه‌ریزی کنید، یک مسابقه مذهبی برگزار کنید و اطلاعات دینی مخاطبان را بسنجید، یک دعا را با اعضأ به اشتراک بگذارید و … در واقع، به جرأت می‌توان گفت که هیچ محدودیتی برای آنچه ارسال می‌کنید وجود ندارد.

خدمات پیامکی را چگونه باید ارائه دهید؟

با راه‌حل‌های پیامکی، می‌توانید در لحظه و به راحتی با اعضای خود در ارتباط باشید. اما قبل از اینکه شروع به ارسال پیامک کنید، نیاز به شماره تلفن اعضای خود دارید و باید اجازۀ ارسال پیامک به آنها را هم داشته باشید. به نظر پیچیده می‌آید؟ اصلاً اینطور نیست.

برای اینکار شما تنها به یک کلمۀ کلیدی و یک خط اختصاصی نیاز خواهید داشت. همراه پنل یک خط اختصاصی نیز به شما تقدیم می‌گردد. کلمۀ کلیدی را نیز می‌توانید از طریق سامانه تعیین کنید. پس از این کافی است که از حاضران در مسجد بخواهید که کلمۀ کلیدی تعیین شده را به خط اختصاصی شما ارسال کنند. به این ترتیب شمارۀ آنها در سیستم شما ثبت می‌شود و البته اجازه آنها را هم برای ارسال پیامک دارید – به همین سادگی!

البته امکان این نیز وجود دارد که شماره تلفن اعضای خود را به صورت دستی هم وارد کنید. هر چند که این کار کمی سخت‌تر است، اما اگر که شماره‌ها را بروی کاغذ وارد کرده‌اید بهتر است که وقتی را بابت انجام اینکار صرف کنید.

مخاطبان را در مورد این خبرنامه مطلع کنید.

اما یک سوال دیگر همچنان باقی است: بهترین روش پخش کردن خبر این سرویس پیامکی جدید در بین اعضأ چیست؟ اینکه خبرنامه خود را در کجا و چگونه تبلیغ کنید، بستگی به اهداف مورد نظر شما دارد. با اینحال ما در اینجا چندین ایدۀ مختلف در این مورد را برایتان می‌آوریم که کمک می‌کنید بیشترین تعداد مشترکین را داشته باشید.

در جریان یک سخنرانی آنها را مطلع کنید. یک سخنران می‌تواند این موضوع را به مومنان اطلاع دهد که می‌توانند احادیث و آیاتی را به صورت روزانه از طریق پیامک دریافت کنند و از اخبار شما مطلع شوند. پس از آن نیز باید توضیح دهد که چگونه می‌توان در این خبرنامه عضو شد.

از سایر پل‌های ارتباطی خود استفاده کنید. برای اینکه نتیجۀ بهتری بگیرید، یک راهنمای ساده برای عضویت در اشتراک پیامکی را نیز در تمام اطلاع‌رسانی‌های خود بگنجانید. این یعنی از مخاطبان بخواهید که برای دریافت آخرین اخبار مسجد، یک کلمۀ کلیدی را به شمارۀ شما ارسال کنند. به این منظور می‌توانید از برد مسجد، تبلیغات کاغذی، اینترنت و … استفاده کنید.

.

 • دسته بندی : مقالات
 • تعداد بازدید : 2,026 بازدید
 • تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴
 • نظرات : 0 نظر

نظرات کاربرانبرچسب ها :

ads1 ads1 ads1

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

آدرس :

تهران - خیابان میرداماد - خیابان بشهت آسا - پلاک 8 - واحد 15


تلفن ثابت : 02133594072 پیامک : 02133594072 تماس از طریق فرم تماس