پنل پیامک تماس با ما امکانات و تعرفه ها فیس بوک توئیتر گوگل پلاس خوراک سایت

ارسال پیام تبلیغاتی

تلفن ثابت : 02133594072

پیامک : 02133594072

4
اس ام اس بهترین ابزار بازاریابی موبایل

امروزه تمام شرکت ها، از بزرگ و کوچک تا بین المللی و محلی، روش ها و انتخاب های زیادی برای بازاریابی محصولات و خدمات خود دارند. آن ها می توانند با استفاده از تبلیغات بنر در روزنامه، تلویزیون، و وبسایت های اینترنتی؛ و یا استفاده از تماس تلفنی یا ایمیل و … به مخاطبان مورد نظر خود دسترسی داشته باشند. اما بهترین ابزار بازاریابی در دنیای امروز چیست؟

خوب، جواب دادن به این سوال قدری سخت است؛ چون با توجه به نیاز های یک شرکت، خدماتی که ارائه می دهد، و بسیاری از عوامل دیگر، روش ها و تکنیک های متفاوتی را می توان به عنوان بهترین ابزار بازاریابی معرفی کرد. پس هدفمان در این مطلب پیدا کردن بهترین ابزار بازاریابی نیست. به جایش می خواهیم تنها یکی از شاخه های بازاریابی را برسی کنیم: بازاریابی موبایل.

بازاریابی موبایل در چند سال اخیر پیشرفت های زیادی داشته و تا به اینجا تاثیر گذاری بالایی از خود نشان داده. شاید عمده ترین دلیل این امر استفاده بیش از پیش کاربران، از دستگاه های قابل حمل باشد.

بازاریابی موبایل اکنون محبوب ترین وسیله برای شرکت هایی است که هم می خواهند دائما با مشتریان خود در ارتباط باشند، و هم مشتریان جدیدی برای محصولات و خدمات خود پیدا کنند.

اما بازاریابی موبایل، خود شاخه های مختلفی دارد. به نظر ما مهم ترین و بهترین ابزار بازاریابی موبایل، همان اس ام اس یا پیامک است. برای این ادعا دلایلی هم داریم. در ادامه با ما همراه باشید تا تعدادی از مهم ترینِ آن ها را برسی کنیم.

امکان هدف گیری دقیق تر

 بسیاری از رسانه های بازاریابی، مانند تلویزیون و روزنامه، توسط طیف وسیعی از افراد جامعه مورد استفاده قرار می گیرند. به همین دلیل امکان هدف قرار دادن یک قشر مخصوص در آن ها وجود ندارد.

اما بازاریابی پیامکی این طور نیست و در مقایسه با چنین رسانه هایی ضریب موفقیت بیشتری دارد. چون در بیشتر مواقع برای مشتریان بالقوه ای ارسال می شود که درخواست کرده باشند. در این نوع بازاریابی افراد می توانند انواع محصولات، خدمات، و یا تبلیغاتی را که مایل به دریافتش هستند، انتخاب کنند.

همچنین اگر بنا به هر دلیلی مایل به دریافت بیشتر پیام نباشند، می توانند انصراف دهند. پس هیچ گونه اجباری در کار نیست. با این حساب، اگر کاربری همچنان به دریافت پیام های ما ادامه می دهد، می توانیم نتیجه بگیریم که استراتژی مان تا حدی موثر بوده است.

البته این نکته را هم اشاره کنیم که برای یافتن مشتری های اولیه و شناساندن برند خود، باید از رسانه های تبلیغاتی سنتی هم استفاده ببرید. بعد از این که به تعداد مشتری مورد انتظار تان دسترسی پیدا کردید، نوبت به استفاده از بازاریابی پیامکی می رسد. با این حساب می توانیم بگوییم رسانه های سنتی بازاریابی، سنگ بنا، و یا قدم اول استفاده از بازاریابی پیامکی هستند.

امکان ایجاد ترافیک بسیار بالا

استفاده از بازاریابی پیامکی به شما اجازه می دهد به سرعت تعداد زیادی از کاربران هدف گیری شده را به سمت خود راهنمایی کنید. پیدا کردن مخاطب مورد نظر، با استفاده از بازاریابی پیامکی راحت تر از دیگر رسانه های ستنی است.

ممکن است شما در رسانه های تبلیغاتی دیگر ده هزار نفر را هدف قرار دهید، که به دلیل عدم امکان هدف قرار دادن قشر های خاص، تنها صد نفر از آن ها به خدمات و محصولات شما علاقه مند باشند. اما اگر همین تعداد کاربر را با استفاده از بازاریابی پیامکی هدف قرار دهید، چون در انتخاب قشر های مختلف دست باز تری دارید، دقیق تر خواهید بود و در نتیجه افراد بیشتری را به خود جذب خواهید کرد.

امکان ارائه محتوایی سازگار با موقعیت افراد

یکی از نشانه های بهترین ابزار بازاریابی این است که امکان هدف گیری دقیق تری را برای ما فراهم کند. در بازاریابی موبایل، مساله هدف گیری یک قدم فرا تر از رسانه های سنتی است؛ چون امکان دسته بندی مشتری ها با توجه به موقعیت فیزیکی شان هم وجود دارد.

شما اگر بتوانید اطلاعات مربوط به یک رستوران و یا فروشگاه را به افرادی که در محدوده چند کیلومتری آن قرار دارند ارسال کنید، هم برای تبلیغ کننده و هم برای دریافت کنند آن سودمند خواهد بود. یکی از دلایل برتری بازاریابی موبایل این است که چنین امکانی را در اختیار شما می گذارد.

اس ام اس ابزاری خلاصه، خصوصی، و تعاملی است

یکی از بهترین جنبه های پیامک این است که بازاریابی را تا حدی خصوصی می کند. از آن جایی که پیامک بسیار کوتاه و مختصر می باشد و فرستنده را مجبور می کند اصل مطلب را بدون حاشیه و مقدمه چینی عنوان کند، در مقایسه با تماس تلفنی محبوبیت بیشتری نزد کاربران دارد.

خاصیت تعاملی بودن بازاریابی پیامکی هم یکی دیگر از نقاط قوتش است. شما می توانید با استفاده از آن نظر کاربران را در مورد خدمات و محصولات تان جویا شوید. با انجام این کار، راحت تر و سریع تر ( و همچنین دقیق تر) خواهید توانست از سطح رضایت مشتری مطلع شوید.

برنامه ریزی یک کمپین بازاریابی پیامکی آسان تر و سریع تر است

اگر تصمیم گرفته اید از بازاریابی پیامکی به عنوان بخشی از کمپین بازاریابی خود استفاده کنید، بهتر است بدانید که در مقایسه با روش های سنتی، دردسر کمتری دارد.

مهم ترین کاری که باید در این زمینه انجام دهید، نوشتن ۱۶۰ کاراکتر متن، و پیدا کردن یک سیستم ارسال پیامک است. اولی را خودتان انجام دهید و دومی را هم به ما بسپارید.

.

  • دسته بندی : مقالات
  • تعداد بازدید : 722 بازدید
  • تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴
  • نظرات : 0 نظر

نظرات کاربرانبرچسب ها :

ads1 ads1 ads1

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

آدرس :

تهران - خیابان میرداماد - خیابان بشهت آسا - پلاک 8 - واحد 15


تلفن ثابت : 02133594072 پیامک : 02133594072 تماس از طریق فرم تماس